Vážení pacienti, situáciu s COVID19 chceme využiť na zlepšenie našich služieb pre Vás. COVID19 nám umožnil nový reštart a nechceli by sme sa vrátiť k starému systému práce založenom na čakacích zoznamoch.

Skúsime to bez "čakačiek". Na prvé vyšetrenie u nás sa už nemusíte telefonicky objednávať ! Stačí sledovať našu stránku a ak pracujeme, od 7:00 si môžete vytlačiť v čakárni, alebo vybrať online poradový lístok na eČasenke.

Prvá návšteva: 

Súčasťou prvého vyšetrenia sú zvyčajne (nie vždy !) aj kožné testy a odber krvi.

  1. Výmenný lístok (môže byť aj elektronický) - zdravotné poisťovne od 1.6.2021 opätovne vyžadujú. Váš praktický lekár alebo pediater musí vedieť o Vašom vyšetrení u špecialistu.
  2. Dospelí prichádzajú na vyšetrenie nalačno od 7,00 hod., avšak odporúčame im vypiť 2-3 poháre (cca. 500 ml) čistej vody, minerálky, prípadne nesladeného čaju. Predškoláci a malé deti nemusia byť nalačno. Nie sú vhodné ťažké raňajky s vysokým obsahom tukov. Odporúčame rôzne müsli, vločky, guličky ... deti môžu kľudne konzumovať svoje "ranné kakavko" a pod. Nezabudnite najmä na dostatočný príjem tekutín už deň vopred.
  3. Ak užívate tablety alebo sirupy na liečbu alergie, je potrebné ich vysadiť 1 týždeň pred prvovyšetrením. Iné lieky (kvapky do nosa, spreje na astmu, či lieky na rôzne choroby - vysoký tlak a iné ...) si nikdy nevysadzujte ! Diabetici môžu raňajkovať štandardne a podať si lieky na cukrovku.
  4. Na prvovyšetrenie si, prosím, vyhradte na seba resp. Vaše dieťa dostatok času. Vyšetrenie sa nedá urýchliť, pretože iba na výsledok kožných testov musíte čakať 15 - 30 min. V tomto čase vyšetrujeme ďalšieho pacienta. Do ambulancie teda vojdete niekoľkokrát.

Druhá návšteva (kontrola):

Zvyčajte mesiac po odberoch máme k dispozícii všetky Vaše výsledky (dátum návštevy Vám oznámila sestrička pri prvom vyšetrení). Cieľom druhej návštevy je informovať Vás o Vašej diagnóze, výsledkoch vyšetrení a navrhnúť Vám liečbu.  Výsledky vyšetrení legislatíva stále neumožňuje poskytovať telefonicky !! -  ide o citlivé údaje ... 

Na kontroly (aj druhú návštevu) potrebujete poradové číslo, ktoré získate v systéme eČasenka niekoľkými spôsobmi: eČASENKA

Kontakt

MUDr. Radovan Košturiak, PhD.
Poliklinika Klokočina
Hviezdoslavova tr. 1
Nitra
037/6503498