Vážení pacienti,

Na prvé vyšetrenie u nás sa už nemusíte telefonicky objednávať ! Stačí sledovať našu stránku a ak pracujeme, od 7:00 si môžete vytlačiť v čakárni, alebo vybrať online poradový lístok na eČasenke.

Prvá návšteva: 

Súčasťou prvého vyšetrenia sú zvyčajne (nie vždy !) aj kožné testy a odber krvi.

  1. Výmenný lístok (môže byť aj elektronický) - zdravotné poisťovne opätovne vyžadujú. Váš praktický lekár alebo pediater musí vedieť o Vašom vyšetrení u špecialistu.
  2. Dospelí prichádzajú na prvé vyšetrenie zvyčajne nalačno, avšak odporúčame im vypiť 2-3 poháre (cca. 500 ml) čistej vody, minerálky, prípadne nesladeného čaju. Ak však máte vysoké poradové číslo (viac ako 15), nemusíte byť úplne nalačno, sú možné ľahké, nie na tuky bohaté raňajky. Predškoláci a malé deti nemusia byť nalačno vôbec. Nezabudnite najmä na dostatočný príjem tekutín už deň vopred.
  3. Ak užívate tablety alebo sirupy na liečbu alergie, je potrebné ich vysadiť 1 týždeň pred prvovyšetrením. Iné lieky (kvapky do nosa, spreje na astmu, či lieky na rôzne choroby - vysoký tlak a iné ...) si nikdy nevysadzujte ! Diabetici môžu raňajkovať štandardne a podať si lieky na cukrovku.
  4. Na prvovyšetrenie si, prosím, vyhraďte na seba resp. Vaše dieťa dostatok času. Vyšetrenie sa nedá urýchliť, pretože iba na výsledok kožných testov musíte čakať 15 - 30 min. V tomto čase vyšetrujeme ďalšieho pacienta. Do ambulancie teda vojdete niekoľkokrát.

Druhá návšteva (kontrola):

Zvyčajte mesiac po odberoch máme k dispozícii všetky Vaše výsledky (dátum návštevy Vám oznámila sestrička pri prvom vyšetrení). Cieľom druhej návštevy je informovať Vás o Vašej diagnóze, výsledkoch vyšetrení a navrhnúť Vám liečbu.  Výsledky vyšetrení legislatíva stále neumožňuje poskytovať telefonicky !! -  ide o citlivé údaje ... 

Na kontroly (aj druhú návštevu) potrebujete poradové číslo, ktoré získate v systéme eČasenka niekoľkými spôsobmi: eČASENKA

Kontakt

MUDr. Radovan Košturiak, PhD.
Poliklinika Klokočina
Hviezdoslavova tr. 1
Nitra
037/6503498