Vážení pacienti,

vyšetrenie nového pacienta je časovo, logisticky a administratívne náročnejšie, ako kontrola a úprava liečby už diagnostikovaných pacientov. Ak má byť vyšetrenie úspešné, málokrát sa zaobídeme bez odberu krvi. Preto je počet vyšetrení, ktoré zvládneme za deň limitované našou kapacitou, ale aj finančnými možnosťami Vašej poisťovne. Na prvé vyšetrenie sa objednajte telefonicky a dodržte termín. Ak sa nemôžete dostaviť, termín zrušte s predstihom ! Uvoľníte ho iným, ktorí naň čakajú.

Prvá návšteva: 

Od telefonického objednania po samotné prvovyšetrenie zvyčajne uplynie niekoľko týždňov, preto Vám pripomíname informácie, ktoré Ste dostali od našej zdravotnej sestry pri objednaní. Dodržiavanie týchto zásad prispeje k hladkému priebehu vyšetrenia a zmenší Váš stres či strach, ktoré sú prirodzené. Súčasťou prvého vyšetrenia sú zvyčajne (nie vždy !) aj kožné testy a odber krvi.

  1. Ak idete k nám prvýkrát, nezabudnite si výmenný lístok (môže byť aj elektronický) od indikujúceho lekára. Lístok znamená, že Vaše vyšetrenie by mala uhradiť Vaša zdravotná poisťovňa
  2. Pacienti objednaní telefonicky na odbery resp. prvovyšetrenie si poradový lístok (eČasenka) neberú...
  3. Dospelí prichádzajú na vyšetrenie nalačno od 7,00 hod., avšak odporúčame im vypiť 2-3 poháre (cca. 500 ml) čistej vody, minerálky, prípadne nesladeného čaju. Predškoláci a malé deti prichádzajú na rad okolo 8,00 - 8,30 hod a nemusia byť nalačno. Nie sú vhodné ťažké raňajky s vysokým obsahom tukov. Odporúčame rôzne müsli, vločky, guličky ... deti môžu kľudne konzumovať svoje "ranné kakavko" a pod. Nezabudnite najmä na dostatočný príjem tekutín už deň vopred.
  4. Ak užívate tablety alebo sirupy na liečbu alergie, je potrebné ich vysadiť 1 týždeň pred prvovyšetrením. Iné lieky (kvapky do nosa, spreje na astmu, či lieky na rôzne choroby - vysoký tlak a iné ...) si nikdy nevysadzujte ! Diabetici môžu raňajkovať štandardne a podať si lieky na cukrovku.
  5. Na prvovyšetrenie ste objednaní viacerí. Čakali ste naň niekoľko týždňov. Vyhraďte si, prosím, na seba resp. Vaše dieťa dostatok času. Vyšetrenie sa nedá urýchliť, pretože iba na výsledok kožných testov musíte čakať 15 - 30 min. V tomto čase vyšetrujeme ďalšieho pacienta. Do ambulancie teda vojdete niekoľkokrát.

Prvovyšetrenia a odbery pacientov robíme od 7,00 hod. Očakávame, že dospelí prídu čo najskôr a malé deti okolo 8,30 hod. Ide o to, aby sme mohli od cca. 9,30 hod začať kontrolné vyšetrenia ostatných našich pacientov. Aj vy prídete na kontrolu (už o mesiac ...) a isto oceníte, ak sa nebudú odbery zbytočne naťahovať celé predpoludnie ...

Druhá návšteva (kontrola):

Zvyčajte mesiac po odberoch máme k dispozícii všetky Vaše výsledky (dátum návštevy Vám oznámila sestrička pri prvom vyšetrení). Cieľom druhej návštevy je informovať Vás o Vašej diagnóze, výsledkoch vyšetrení a navrhnúť Vám liečbu.  Výsledky vyšetrení legislatíva neumožňuje poskytovať telefonicky !!

Na kontroly (aj druhú návštevu) už potrebujete poradové číslo, ktoré získate v systéme eČasenka niekoľkými spôsobmi: eČASENKA

Kontakt

MUDr. Radovan Košturiak, PhD.
Poliklinika Klokočina
Hviezdoslavova tr. 1
Nitra
037/6503498
FAX 052/2301636

Obľúbené odkazy

Ordinačné hodiny

Pondelok   7,00    13,00
Utorok 7,00  13,00
Streda 7,00  13,00
Štvrtok 7,00  13,00
Piatok 7,00  13,00